Камион удри во пешак на улицата Партизанска во Битола

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 19.09.2018 година во 13.05 часот на ул.„Партизанска“ во Битола товарно возило „Фиат Панда“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 29 годишен битолчанец, удрило во пешак 16-годишна девојка од Битола.  Од ударот таа се здобило  со тешки телесни повреди и била пренесена во Клиничката болница Битола. Извршен е увид на местото на настанот, соопшти МВР.

Share.