Ким Кардашијан се чувствува „среќна“ во корсет од Луис Де Хавиер и панталони Жан Пол Готје

Додека нејзиниот отуѓен сопруг Кање Вест продолжува понатаму, sвездата на „Да се ​​задржи чекор со Кардашијанс“, Ким Кардашијан напиша дека се чувствува „среќна“ во модното слајдшоу што го претстави во неделата.

40-годишната ријалити sвезда го покажа своето деколте носејќи црно ПВЦ Луис Де Хавиер SS / 21 корсет со зелен пламен на меѓуножјето. Ким ја комбинираше облеката со зелена облека со панталони оф Жан Пол Готје и соодветни високи потпетици од Кристијан Лобутан.

Шминката е на Еш К. Холм  кој изгравира дизајн инспириран од шеесеттите години над очите на Кардашијан, а стилистката Крис Аплтон и ги разоткри брановидните додатоци на косата до половината. Технички, полу-ерменската убавица беше стилизирана и фотографирана за време на снимањето од дизајнерката на Лилит, Сита Абелан.

Сподели