Ким “Не сум жена која ќе го следи Кање насекаде каде оди”

Ким Кардашијан се чувствува како неуспешна бидејќи нејзиниот брак со Кање Вест започна да се распаѓа на почетокот на оваа година. „Се чувствувам како неуспех, ова е како трет брак“, рече 40-годишната мајка и претприемач во клип од епизодата на „Продолжување со Кардашијанс“. „Да, се чувствувам како губитник. Но, не можам ни да размислувам за тоа, сакам да бидам среќна “.

Кардашијан ја „пренасочи“ својата фрустрација и тага и гнев, и се бореше емотивно со распадот на нејзината врска со раперот.

Плачејќи во неколку наврати Ким изјави дека Кање „заслужува некој што може да го поддржи секој негов потег и да го следи насекаде но и да се пресели во Вајоминг заедно со него. “Јас не можам да го сторам тоа “-изјави таа.

Двојката, наводно, била на сесии во брачно советувалиште во текот на 2020 година. И тоа не им помогна многу. И знаеме како сето ова заврши со бракоразводна постапка. Нивниот развод е сега во рацете на судијата.

Сепак, и после сите недоразбирања таа го нарекува раперот „Yeezus“ „неверојатен татко“ на децата Норт, Сент, Чикаго и Псалм.

Сподели