Кирацовски: Бојкот на изборите е антидржавен чин

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Генералниот секретар на СДСМ Александар Кирацовски во интервју за Тера телевизија вели дека бојкот на изборите е антидржавен чин. Со него зборувавме и за тезата која деновиве ја слушаме околу избор на Претседател на државата во Собранието, доколку не се постигне цензус во вториот круг.

Share.