Кирацовски: Гласот за Стево е глас да продолжиме заедно напред

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Шефот на изборниот штаб на СДСМ и кандидатот Стево Пендаровски, Александар Кирацовски денеска ги повика граѓаните в недела да излезат на гласање и да ја дадат подршката за Пендаровски.

„Во изминатите речиси три недели посетивме огромен број општини и населени места, со илјадници од вас разговаравме на повеќе теми, ги промовиравме придобивките од концептот што води напред кон сигурна и стабилна иднина, развој, во ЕУ и НАТО.Водевме позитивна, принципиелна и достоинствена кампања каква што и доликува на една одговорна и демократска партија и вистински, сериозен кандидат за претседател на државата.

Тоа е препознаено од граѓаните кои даваа масовна поддршка на секој настан, во секој град и секое населено место.Очекувам и знам, вашата силна енергија, вашата масовна поддршка од кампањата ќе се преслика и на избирачките места во недела. На овие избори не бираме само претседател, туку бираме да продолжиме по патот на реформите, на напредокот и интеграција во ЕУ и НАТО, онаму каде навистина припаѓаме.Тоа ќе го сториме со масовна поддршка за Стево Пендаровски и неговиот концепт што води напред.Другата опција е враќање назад во мрачното минато, во деструкција, уназадување.Затоа, во недела на 21 април масовно да излеземе да го искористиме гласачкото право и да гласаме за број три! Да гласаме за Стево и да продолжиме заедно напред!“ вели во обраќањето Кирацовски.

Share.