Кирацовски: Заев и Ципрас се во постојана комуникација

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски во синоќешната емисија Анализа на телевизија 24 рече дека премиерот Зоран Заев и грчкиот премиер Алексис Ципрас се во постојана телефонска комуникација.

-Телефонски разговори меѓу Заев и Ципрас има постојано. И од вчера до денес сигурно имало. Ова е едно многу важно прашање кое трае 25 години. Во преговорите постојано се случуваат нови работи и се менуваат тековите, рече Кирацовски.

 

Share.