Клоп објасни зошто не носи костуми на натпреварите

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

И покрај тоа што Ливерпул ја освои титулата во Лигата на шампионите, Клоп не носеше костуми.

Тој ги носел кога мислел дека било задолжително да биде облечен така, но кога видел дека не е престанал да се облекува така.

„Имам костум за свадби, погреби и доколку некој ми рече дека треба да облечам костум, во спротивно никогаш не би облекол. Да ја земеме за пример гала вечерта што ја организира Џејмс Милнер, некогаш носам одело, а некогаш смокинг. Првиот пат кога видов дека друг тренер кој стои до мене не носи костум, престанав да носам и јас“, вели Клоп.

Ливерпул утре против Наполи ја почнува одбраната на европската титула.

Share.