Комби се заби во пешаци во Торонто

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Бело комби удри во десетина луѓе во Торонто, соопшти канадската полиција. Комбито во 13.30 часот по локално време се качило на тротоар и удрило во пешаците кои се движеле по него. Откако со комбито удрил во пешаците, возачот веднаш со возилото избегал од местото на нападот. Набрзо потоа било најдено, а мажот што го возел веднаш бил уапсен. Полицијата не ги објави името, возраста и можниот мотив за нападот.

линк

Share.