Корлевски: Еурофарм Работник сака да ги купи од општината акциите во РК Пелистер

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во општина Битола пристигнало барање од Еурофарм Работник, за купување на акциите на РК Пелистер. Ова за Тера телевизија го потврди Борче Корлевски советник од СДСМ и претседател на комисија за спорт во Советот на Битола.

Инаку општина Битола е целосен сопственик со 100 проценти акции во РК Пелистер.

На следната седница на Советот, како што вели Корлевски пред советниците ќе се најде оваа точка на дневен ред.

Повеќе за ова гледате во Актуел на Тера 16:55 и 20:55.

 

Share.