Кошаркарите на Пелистер го совладаа Куманово на тест во Битола

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кошаркарите на Пелистер во првиот домашен контролен натпревар во Битола, против екипата на Куманово, извојуваа победа со 79-76.

На првата контрола изминатиот викенд екипата на Пелистер беше поразена од екипата на Блокотехна на гостувањето во Гевгелија.

Тренерот Предраг Созовски беше задоволен од прикажанато на сите кошаркари кои добија шанса за настап.

 

Share.