Кошаркарите на Пелистер дебитираа со пораз во Кавадарци

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Фени Индустри со очекувана победа ја отвори Првата кошаркарска лига и на домашен терен во салата „Јасмин“ во меч со одличен финиш успеа да слави над битолски Пелистер (86-68).

Најдобар кај кавадарчни беше Пајиќ со 22 поени, Петровски даде 17 поени, а Фундербург заврши со „дабл-дабл“ од 15 поени и 10 асистенции, додека кај битолчани, американското засилување Харис Тирон Џаморд даде 22 поени.

Share.