Коѕијас добил писмо со куршум поради „македонското прашање“

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Министерот за надворешни работи на Грција Никос Коѕијас во пресрет на претстојната посета на Скопје, добил анонимно предупредувачко писмо со кушум, пишува денеска „Катимерини“.Во предупредувачкото писмото било наведено дека куршумот е поради неговата улога во тековните преговори за „македонското прашање“, пренесува МИА.

Писмото и куршумот се предадени во полиција за истрага и вештачење за да се открие испраќачот.

Слично заканувачко писмо со куршум поради „македонското прашање“, Коѕијас доби и во почетокот на февруари годинава.

novatv.mk

Share.