Коѕијас поднесе оставка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Грчкиот министер за надворешни работи, Никос Коѕијас, денеска поднесе оставка по вчерашната средба на кабинетот, каде тој жестоко се судри со министерот за одбрана Панос Каменос, во врска со Договорот од Преспа, пишува Катимерини.

Според изворите на Катимерини, Коѕијас е незадоволен од тоа што за време на вчерашната средба премиерот Алексис Ципрас воопшто не се обидел да го поддржи и да се спротистави на нападите од Каменос.

Share.