Коѕијас следниот четврток доаѓа во Охрид

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Следната средба на министрите за надворешни работи на Македонија и Грција, ќе биде следниот четврток, на 12 април во Охрид.

Грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕијас се очекува да допатува во Охрид од Белград, во рамки на неговата мала балканска турнеја. Од Охрид , тој ќе замине во Приштина.

Share.