Кравари и Поешево ќе се борат за Куп-титула на ОФС Битола

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Утре љубителите на фудбалот кои ги следат фудбалските случувања во Битола ќе можат да проследат интерсен фудбалски натпревар во организација на Општинскиот фудбалски сојуз од Битола.

На стадионот во село Кравари ќе се одигра Куп натпревар помеѓу екипите на Кравари која се натпреварува во Третата лига и екипата на Поешево која е првак во општинската А лига.

Главен судија ќе биде Дарко Котевски, а ќе му помагаат Пеце Кичевски и Горан Танчевски. Делегат на натпреварот е биде Зоранчо Илиевски.

Share.