Кражба во црква во Нижеполе

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 05.05.2018 година  во 18,00 часот во Секторот за внатрешни работи Битола В.Ј. (57) од с.Нижополе-битолско пријавил дека истиот ден во времето од 11,00 до 16,00 часот непознат сторител извршил тешка кражба од црквата „Свети Параскева“ во с.Нижополе, при што одзел околу 4.500 денари. Извршен бил увид и се работи на целосно расчистување на случајот, соопшти МВР.

фото: илустрација

Share.