Кривична пријава за „расна и друга дискриминација“

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

СВР Битола поднесе кривична пријава против две лица од Битола едниот 17, а другиот 18 години, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „расна и друга дискриминација“. На 18.01.2018 година околу 02.30 часот на фасада од зграда на улица “Широк Сокак“ во Битола пријавените испишале графит со недолична содржина на македонски  и  албански јазик.

Share.