Кривична пријава за спречување на избори и гласање

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

СВР Битола поднесе кривична пријава против лице од село Добрушево, битолско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување на избори и гласање“.

На 21.04.2019 година околу 17.40 часот во село Добрушево, на избирачко место, пријавениот започнал вербална расправија со избирачкиот одбор и набљудувачите, при што ја турнал кутијата со избирачкиот материјал.

Share.