Кугларите на Хераклеа ќе играат во финалето на Купот

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Битолска Хераклеа и Макпетрол од Скопје ќе играат во финалето на Купот на Македонија во куглање.

Хераклеа во реваншот против Империјал Тобако одигра 4-4, а претходно убедливо славеше во Битола.

Хераклеа во последниот првенствен натпревар го победи Макпетрол во битолската куглана со 6-2. Самиот пласман во финалето е голем успех за битолските куглари.

Share.