ЛДП: Против сме влегување на Мендух Тачи и Амди Бајрам во Владата

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Пратениците на ЛДП кои се дел од коалицијата предводена од СДСМ не гласаа за Бардуљ Даути да биде министер без ресор за привлекување странски инвестиции.

Од ЛДП велат став на партијата е дека се против Влегувањето на Мендух Тачи и Амди Бајрам во Владата.

„ДПА и Амди Бајрам се вирус кој го внесуваме во здравиот владин организам и затоа не гласавме за влез на ДПА во Владата“, велат од ЛДП.

Share.