Македонија не обезбеди пласман за финалето на Евросонг

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македонските претставници „Ај кју“ (Eye Cue) не успеаја да се пласираат во финалето на 63-от Избор на песна на Евровизија, кој се одржува во Лисабон, Португалија.

Австрија, Естонија, Кипар, Литванија, Израел, Чешка, Бугарија, Албанија, Финска и Република Ирска се 10-те учеснички кои обезбедија учество во финалето.

Втората полуфинална вечер, по која ќе бидат познати уште десет финалисти, ќе се одржи задутре.

Share.