Македонските ракометари поразени во Грција

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Македонската ракометна репрезентација доживеа  пораз на гостувањето кај Грција од 28:26, во дуелот од второто коло во квалификациите за Европското првенство 2020-та година.

Капитенот Кире Лазаров не го криеше разочарувањето по тешкиот пораз.
 „Тоа што го зборев по мечот со Турција дека многу грешиме и мораме далеку подобро, изгледа не ме разбраа и послушаа, па денеска ги направивме истите грешки. Разочаран сум, одигравме многу слаб натпревар, далеку под нашето ниво“  Лазаров.
Во втората фаза од квалификациите во април се двата дуели со Исланд.
Share.