Македонски автобус се преврте кај Лесковац, најмалку тројца загинати

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Автобус со македонски регистерски таблички рано утрово излета од автопатот во близина на Лесковац при што загинаа три лица.

Како што јавуваат медиумите четири лица се тешко повредени, а уште најмалку триесетина се во болниците во Лесковац и Ниш.

Сообраќајната несреќа се случила во 1 часот и 40  минути по полноќ.

Share.