Македонски судии ќе го водат финалето на ЕП во ракомет

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Голема чест им припадна на македонските арбитри, Ѓорѓи Начевски и Славе Николов кои се избрани да го судат финалето на Европското првенство.

Едни од најдобрите светски судии ќе го судат финалето кое е закажано во недела во Стокхолм со почеток од 16:30 часот.

Финалистите на турнирот ќе бидат познати утре,во првиот полуфинален натпревар од 18:00 часот ќе се сретнат Норвешка и Хрватска, додека второто полуфинале го сочинуваат Шпанија и Словенија.

Share.