МВР објави меѓународна потерница по Војминовски

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница за Никола Војминовски, осуден на 13 години затвор за обид за убиство над претседателот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села.

На Војминовски му беше определена мерка куќен притвор до правосилност на пресудата, но полицијата при рутинска контрола констатирала дека не се наоѓа во својот дом.

Војминовски беше еден од сведоците за настаните од 27 април во Собранието.

Share.