Меси физички нападнат во ноќен клуб на Ибица

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Лионел Меси бил нападнат во ноќен клуб на Ибица. Непознат маж прво го нападнал вербално фудбалерот, а потоа и физички. Обезбедувањето реагирало брзо и спречило поголем инцидент.

Меси потоа го напуштил клубот. Фудбалерот веќе неколку дена е на одмор на Ибица заедно со својата сопруга.

Share.