Метју Палмер утре во Македонија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Утре во работна посета на Македонија ќе допатува заменик-помошникот државен секретар за европски прашања на САД, Метју Палмер.

Предвидено е Палмер да се сретне со државниот врв, по гласањето во Собранието за почнување на процедурата за уставните измени. Тема на неговите разговори во Македонија ќе бидат евроатлантските перспективи, како и актуелните политички состојби во земјава и во регионот.

Share.