Мицкоски свика седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

За денеска попладне претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, свика седница на Извршниот комитет на партијата, а ќе има и состанок со пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ.

Седницата за последната фаза од уставните измени која што беше закажана за денеска во 12 часот, одложена е за во 15 часот. Засега се уште нема официјални информации околу напредокот на преговорите за обезбедување на 2/3 мнозинство во Собранието.

 

 

Share.