Многу дожд падна во Белград

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Силно невреме синоќа во Белград, а за два часа наврна дожд колку за цел месец.

Белград уште се опоравува од поројниот доже, грмежи и ветер, поради кои улиците се под вода, затрупани во вода се возила, а има опасност и да излезе водата од канализациите полна зарази и фекалии.

Многу градинки се затворени, многу објекти, не сообраќа ни трамвајот. Има и откорнати дрвја и гранки.

На обалата на Дунав наврнале 100 литри вода за 45 минути, што е колку за еден месец.

Share.