Навивачи по дерби натпревар групно силувале девојка во воз

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Викендов навивачите на Борусија Менхенгладбах силувале 19 годишна девојка во воз, пишуваат германските медиуми.

Група хулигани ја нападнале девојката во возот кога се враќале од Минхен, каде нивниот клуб играше дерби во Бундеслигата со Баерн.

Според германските медиуми тие ја одвлекле девојката во тоалетот и групно ја силувале.

Таа по страшната случка повикала полиција која возот го дочекала на станицата во Флерсхајм.

Уапсени се 60 навивачи и одведени на разговор во станица.

Share.