Над 20 загинати во експлозија на нафтовод во Мексико

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

При експлозија на нафтовод во централно Мексико загинаа најмалку 21 човек, а 71 се повредени.

Според локалните власти несреќата се случила откако крадци ја пробиле цевката за да украдат гориво.

Поради кражба на гориво буџетот на Мексико минатата година беше оштетен за три милијарди долари.

Share.