Направиле сообракајќа па се степале

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На ден 11 март околу 04 часот на бул.Гоце Делчев во Прилеп во близина на „Рекламит“ пријавено е нарушување на јавен ред и мир по претходно случена сообраќајна незгода. 38 годишно лице и друг 22-ве годишник предизвикале и учествувале во тепачка, растргувајќи се помеѓу себе, разменувајќи си по неколку удари со тупаници по глават и телото при што си нанеле видливи повради, соопшти СВР Битола.

Share.