Наумов и Дивитарова вечерва на Интерфест

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вечерва на  интернационалниот фестивал на класична музика „Интерфест“ ќе настапат Валентин Наумов-виолина и Верица Дивитарова-пијано. На програмата ќе бидат дела од Моцарт, Шуберт.

Концертот е од 20 часот во Завод и музеј-Битола.

Share.