Најмалку 10 лица загинаа во пожар на нелегален нафтен извор во Индонезија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Најмалку 10 лица загинаа, а десетици са повредени во пожар на илегален нафтен извор во провинцијата Ацех во западна Индонезија.

Разлевањето на нафта по полноќ предизвикало огромен пожар, уништувајќи најмалку три куќи.

Пожарот продолжи и утрово и се уште не може да се контролира.

sitel.com.mk

Share.