На пенали Хрватска ја порази Русија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Хрватска е последниот полуфиналист на Светското првенство во Русија , откако по изведувањето на пенали ја совлада Русија со 4:3, откако натпреварот во регуларниот тек заврши 1:1, а по продолженијата 2:2.

Дуелот меѓу Англија и Хрватска е в среда, а еден ден претходно во првата полуфинална пресметка силите ќе ги одмерат Белгија и Франција.

Share.