Нова серија експлозии во Тексас има повредени

0
216
epa06614490 Austin Interim Chief of Police Brian Manley, left, and Assistant Chief Troy Gay speak inside a neighborhood while investigating a fourth bombing in the month Austin, Texas, USA, 19 March 2018. There have been four bombings in the month of March in neighborhoods across Austin, Texas and police think they are all related. EPA/STEPHEN SPILLMAN

Нови серија експлозии го разнишаа Остин, Тексас по вчерашната кога експлодираа бомби, објавија светските новински агенции. Има повредени но не се прецизира нивната здравствена состојба. Според полицијата во складиште на американската курирска FedEx експлодирал еден ред од пратките. Пакетот  кој експлодирал требало  да биде доставен до Остин.

Полицискиот претставник појасни дека кутијата со средна големина била на транспортер кога експлодирала.

kanal5.com.mk