Ново рочиште за „Транспортер“

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Во Кривичниот суд денеска ново рочиште за случајот на Специјалното јавно обвинителство „Транспортер“.

Во овој случај обвинети се поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески и уште 20-тина лица за злоупотреба на службената положба во врска со организирањето превоз на ученици во Битола, со што според СЈО е направена проневера на околу 360.000 евра.

Share.