Нов земјотрес во Албанија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Синоќа 14 минути по полноќ е регистриран нов земјотрес во Албанија со јачина од 4,4 степени според Рихтеровата скала.

Епицентарот на земјотресо бил на 38 километри северозападно од Тирана.

По овој потрес имало серија на послаби земјотреси од истото епицентарално подрачје.

Share.