Нов земјотрес ја погоди Албанија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Вечерва во 21:53 часот регистриран е нов земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала во Албанија.

Епицентарот на земјотресот бил кај Драч.

Операциите за пребарување и спасување по катастрофалниот земјотрес во Албанија завршија, рече денеска албанскиот премиер, а официјалниот број на загинатите е 50.

Се верува дека во урнатините нема повеќе тела.

Share.