Норвежанец пронајден мртов во стан во Битола

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 03.04.2018 година во 22,00 часот во Секторот за внатрешни работи Битола било пријавено дека на ул.„Тодор Скаловски“ во неговиот стан бил пронајден починат 71 маж државјанин на Р. Норвешка. По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е дадено на обдукција.

Share.