Облачно време со повремени врнежи од снег

Времето денеска претежно облачно со повремени локални врнежи претежно од снег. На југоистокот врнежите од повремен дожд ќе преминуваат во повремен снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

Утринските температури се движеа од -4 до 3 степени, во Битола утринкста беше околу 0, а дневните ќе се движат од 0 до 6 степени, во Битола до 4 степени.

Сподели