Облачно претпладне, попладне облачноста ќе се намали

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Претпладне умерено до значително облачно, попладне облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Т-мин. од 4 до 11, а т-макс. од 19 до 25 степени.

 

Во наредните денови во поголем дел од земјава времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а услови за изолирана појава на краткотраен дожд ќе има во западните делови. Поголемо наоблачување со локален дожд ќе има за време на викендот и во почеток на наредната работна седмица.

Share.