Облечете се од глава до пети во кожа како Оливиа Палермо во фустан од Макс & Ko

Оливиа Палермо беше стилски коцкана кога излезе на прошетка низ Њујорк. Моделот носеше прекрасен фустан од Макс & Ко а под него хулахопки и чизми над глужд. Нејзиниот прекрасем е фустан во богата вишна боја со прекрасна силуета и колан околу струкот. Иако обожаваме како Оливиа го носи фустанот, сепак би предложиле за оваа зима да го носите  со палто и високи потпетици. За жал овој фустан е веќе распродаден но, брендот нуди и некои други слични модели.
Имитацијата на кожа или веган/кожа е еден од доминантните трендови за оваа сезона.
Сподели