Ограбена пошта во Битола

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На 13.06.2019 година околу 14.00 часот во СВР Битола било пријавено дека непознат сторител извршил разбојништво во пошта на ул.„Македонска Фаланга“ во Битола. Според пријавеното, сторителот со закана од касата одзел пари. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопшти МВР.

Share.