Одложена седницата на косовското Собрание за демаркацијата

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Седницата на косовското Собрание, закажана за синоќа, на која требаше да биде ратификуван Договорот за демаркација на границата со Црна Гора, е одложена, јави дописникот на МИА.

– Вонредната седница на Собрането на Република Косово,предвиена за 18 февруари 2018 годна во 18 часот нема да се одржи. За денот на одржувањето навреме ќе бидете информирани, стои во соопштението на Претседателството на Парламентот.

Според извори во Собранието, седницата ќе се одржи „некој друг ден“.

a1on.mk

Share.