Опожарени куќи во населбата Баир во Битола

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Синоќа околу 22 часот во населбата Баир во Битола голем пламен зафати неколку куќи. Интервенираше противпожарната единица со неколку екипи, а на местото на пожарот имаше и возило на Итната медицинска помош и полицијата, а во гасењето на огнот помагаа и околните жители.

setaliste.com.mk

Share.