Оставки во ДИК

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Членовите на Државната изборна комисија предложени од СДСМ, Игор Милев и Виолета Дума си поднеле оставки од своите места во комисијата, потврди Милев за НОВА ТВ.
Неофицијално, оставка поднел и претседателот на ДИК, Александар Чичаковски.

„Утрово со колешката Дума бевме во Собранието и оставките ги поднесовме во архивата“, изјави Милев.

Тој додаде и дека дополнителните надоместоци кои ДИК си ги исплати за прекувремена работа за изборите тој и Дума ги вратиле во Буџетот.

Share.