Осум убиени и тројца повредени во напад во Мексико

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Осум лица се убиени, а тројца повредени во напад од вооружена група во сала за билјард во мексиканскиот град Ирапуато во областа Гуанахуато.

Неколку часа претходно, шест лица се убиени во истана област, но во градот Јури. Криминална група се судрила со Националната гарда на Мексико, при што загинале петмина криминалци и еден припадник на обезбедување.

Share.