Параглајдеристка од Русија се повредила кај Трновци

Вчера во СВР Битола било пријавено дека во атарот на с.Трновци при спуштање со параглајдер со тешки телесни повреди се здобила 62 годишна параглајдеристка од Русија, констатирани во Клиничка Болница Битола., соопшти полицијата.

Сподели