Пелистер го доведе првото засилување, Ганчев се врати од Индонезија

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Горан Ганчев, е првото зимско засилување на фудбалскиот клуб Пелистер, во овој преоден рок, соопшија од фудбалкиот клуб Пелистер.

Ганчев е добро познатb на битолската фудбалска јавност по добрите игри во дресот на Пелистер, пред неколку години.

Дефанзивецот последните години настапуваше во Индонезија.

Share.